Gyárfás Ildikó

A megyei közgyűlés elnöke, országgyűlési képviselő,

Kazincbarcika

baz 4Gyárfás Ildikó.jpgEurópai összehasonlításban kevés a női politikus Magyarországon, s még kevesebben vannak vezető pozícióban. Közéjük tartozik Gyárfás Ildikó, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei önkormányzat elnöke, Kazincbarcika országgyűlési képviselője. Az a ritka megtiszteltetés érte, hogy egy ciklus szünet után 2002-ben újra a közgyűlés elnökévé választotta a testület.

„A Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Abaújszántón születtem. Kazincbarcikán jártam általános iskolába, és a helyi Irinyi János Vegyipari Technikumban érettségiztem. A debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemen ezerkilencszázhetvenötben kémia–fizika szakos szakközépiskolai tanári, majd a az akkori Miskolci Nehézipari Műszaki Egyetem Kohómérnöki Karán 1985-ben környezetvédelmi szakmérnöki diplomát szereztem. Házastársammal élek. Két felnőtt gyermekem van, Eszter és Zsófia. Az idősebb már férjhez ment, a kisebb pedig Budapesten egyetemista, vagyis a madárkák kirepültek a fészekből, s ketten maradtunk a párommal” – fogott a bemutatkozásba Gyárfás Ildikó.

„Kilenc éven át dolgoztam pedagógusként az Irinyi János Vegyipari Szakközépiskolában. Ezerkilencszáznyolcvanöttől a Kazincbarcikai Városi Tanács elnökhelyettese, ezt követően 1989 májusától 1990 októberéig annak elnöke voltam. 1990–1994 között a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei közgyűlés alelnökeként és a kazincbarcikai képviselő-testület tagjaként dolgoztam. Ezerkilencszázkilencvennégy május 8-án választottak a kazincbarcikai 7. választókerületben országgyűlési képviselővé. 1994 decemberében a megyei közgyűlés alelnöke, majd ’kilencvenöt áprilisában elnöke lettem. Ezerkilencszázkilencvennyolc májusában újraválasztottak a kazincbarcikai választókerületben. 1998 decemberétől napjainkig vezetem a megyei közgyűlés szocialista frakcióját.

Országgyűlési képviselőként a Szociális és Egészségügyi Bizottságban (1994–1995), majd az Önkormányzati és Rendészeti Szakbizottságban (1995–1996; 1998–2002) dolgozom. A megyei közgyűlésben a szociális és gyermekvédelmi, valamint az egészségügyi szakbizottságnak vagyok tagja. 1995-től részt veszek az MSZP Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szövetsége megyei elnökségének munkájában. A Baloldali Önkormányzati Közösség tagjaként, később regionális ügyvivőjeként, majd 1998-tól a BÖK Országos Tanácsa tagjaként is tevékenykedem” – sorolta a politikai pályafutásának főbb állomásait, valamint az eddig betöltött választott tisztségeket.

„Nagyon szeretem a munkám, és soha sem az motivál, éppen napi hány órát dolgozom, hanem, hogy eredményes legyen. Látsszon a megyén, hogy a különböző szervezetekkel összefogva teszünk, dolgozunk érte, a körülmények jobbításán. A legfontosabb a munkahelyek teremtése, mivel a jobb élet feltétele, hogy jövedelemhez jussanak a családok, további cél az életkörülmények javítása, a lakókörnyezet szebbé tétele.

Nagy megtiszteltetés számomra, hogy visszakerülhettem a megye élére. Tudom értékelni a sors által adott lehetőséget. Boldog vagyok, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megyéért dolgozhatom. Ha kell, akkor az Országgyűlésben lobbizom érte. Eredménycentrikus vagyok. Mivel nem csak európai, hanem világszintű gazdasági válságot élünk. Ilyen időszakban elég nehéz multinacionális befektetőket idecsábítani, hogy üzemeket, tehát munkahelyet létesítsenek. Kitörési lehetőséget biztosíthat számunkra az idegenforgalom. Ezért is indítottunk a hazai megyék közül elsőként júliusban országos imázskampányt.

Egyrészt szeretnénk eloszlatni az elmúlt másfél évtizedben rögzült negatív véleményeket, jószerivel csak azt hallották rólunk, hogy megszűnt a bányászat, karcsúsodott a kohászat, sok a munkanélküli.

Pedig sok értékünk van, amit szeretnénk megmutatni országnak, világnak. Elég csak arra utalni, hogy a megye területének több mint 13 százaléka élvez védettséget, három nemzeti park érinti, két világörökségünk van, az aggteleki és a tokajhegyaljai… Számos műemlék, történelmi, kultúrtörténeti nevezetesség kötődik megyénkhez. Az idegenforgalom, ha jól csináljuk, sok embernek biztosíthat megélhetést, s az értékek bemutatása pedig önbecsülést adhat az itt élőknek, hogy felemeljék a fejüket, higgyenek magukban, nem rosszabbak, mint az ország más részén élők. Az első lépéseket sikeresen megtettük, de még sok van hátra” – fogalmazta meg a közeljövő célkitűzéseit Gyárfás Ildikó.

Bevallása szerint szerencséje van, mert a család támogatja közéleti tevékenységének folytatásában. Férje sokat segít, a kialakult munkamegosztás szerint, rutinszerűen teszik a dolgukat. Nem okoz konfliktust köztük, hogy az országgyűlési munka, valamint a megye képviselete miatt rendszeresen több napon át Budapesten tartózkodik, s a hétvégéken is elég elfoglalt, mert különböző rendezvényeken kell részt vennie. Ha teheti, ilyenkor sokszor elkíséri párja a rendezvényre.

(Borsod-Abaúj-Zempléni Almanach 4. kötet. In-Forma Kiadó Nyíregyháza 2003.)
Szerző: 2018. 01. 17.
Ha még nincs közöttünk, csatlakozzon most az Unokáink is olvasni fogják oldal kedvelőihez a Facebookon!

Hasonló

Varázslat

Huszár Boglárka alkotása 60×60 cm. olaj, vászon. Nem is tudom mióta  áll  ez  a  nagyon  régi  épület,  kicsit  elvarázsolt  szépségével   kastély,  kicsit  bástya szerű  repkénnyel  befutott oldalával.  Az idő ... Tartalom megtekintése

Az út  

Tüttő József alkotása Szinte  meggyötört  arcok,  holott  egy  életút  harcosai  a  születéstől  a  végsőkig.  Egyetlen  ember  akinek  annyiszor változik az  arca,  ahány állomást  tudhat  maga mögött.  Hogy sejthetnénk  gyermekkorban,  milyen ... Tartalom megtekintése

Pomaranski Luca portréja

Huszár Boglárka alkotása Csak általánosságban  szabad  beszélni, én  mégis  a portrézást  találom a legizgalmasabb alkotói  munkának.  Huszár  Boglárka  ragyogó   képet festett  Lucáról,  aki csak  éppen  bekukkantott  a  vászonra, hogy ... Tartalom megtekintése

Pince bejárat, Tokaj

Bíró  Ernő alkotása 30×42 cm, akvarell Ebben a rémítően  szomorkás időben  vágyódva  nézhetünk  erre  a  Bíró Ernő  által   megpingált  képre. Kirobbanó  fényekben  pompázik   a  pince  tetején  dúsan  hajtó ... Tartalom megtekintése