Rékasi Attila teremtett és talált terei

 Derecskei művészvendég Mátészalkán

rekasi_attila-szatmarimuzeum-2017_dsc_0253--k.jpgrekasi_attila-szatmarimuzeum-2017_dsc_0252--k.jpg
Tisztelt Igazgató Úr, Tisztelt Jelenlévők! 

Nagy, nagy szeretettel köszöntök minden vendéget és mindenek előtt engedjék, meg, hogy megköszönjem a Szatmári Múzeumnak és Mátészalka Városának a lehetőséget, hogy egy ilyen nívós helyre hozhattuk el, városunk szülötte, Rékasi Attila fotóművész alkotásait. Kis városoknak folyamatos feladata, hogy meg kell magunkat mutassuk a nagyvilágnak. Szeretjük magunkat megmutatni, hiszen a hírek, különösen a kulturális hírek, nagyon fővároscentrikusak. Ha véletlenül mégsem a főváros, akkor megyeszékhely szintig hajlandó ilyen programokkal foglalkozni a média. Ezért is örülünk ennek a lehetőségnek, hiszen Derecske egy kisváros, nagyjából fele akkora mint Mátészalka. A Debrecen, Hajdúszoboszló, Nagyvárad arany háromszög közepén helyezkedünk el, ez meghatározta őseink életét és talán mai napig a mi életünket is. Településünk alapvetően ezeket a városokat szolgálta ki, mezőgazdasági termékekkel kézműves portékákkal stb. Nem ezért vagyunk itt ma, hogy ennek részleteit kifejtsem, hanem azért, hogy az egyik helyi alkotóművészünk, Rékasi Attila műveit bemutassuk. Városunkban a saját eszközeinkhez mérten igyekszünk a művészeteket támogatni, ezt Attila is elismeri. A város fotóművészeti élete nem csak az Attila tevékenységét foglalja magába, hanem egy őt körülvevő csoportét is. Ebben nem csak derecskei polgárok vannak, hanem járási, megyei alkotók is. Megemlíteném még a derecskei grafikai alkotótáborunkat is mely egy kortárs közösség és több mint nyolcszáz grafikai alkotás született a város támogatásával. 

Bakó István

Derecske Polgármestere

(A köszöntő elhangzott, Mátészalka városában, a Szatmári Múzeum kiállítótermében,
Rékasi Attila fotóművész tárlatmegnyitóján 2017. január 30. hétfőn 18:30)

rekasi_attila-teremtett-terek-viszonyok-print-100x100-2013.jpg

Teremtett terek Viszonyok

print 100×100

rekasi_attila-teremtett-terek-hosok-ii-print-100x60-2014.jpg

Teremtett terek Hősök II.

print 100×60

2014

rekasi_attila-teremtett-terek-vonalak-print-100x100-2013.jpg

Teremtett terek Vonalak

print 100×100

rekasi_attila-talalt-terek-kassa-print-100x60-2014.jpg

Talált terek Kassa

print 100×60

2014

rekasi_attila-teremtett-terek-csomopontok-print-100x60-2014.jpg

Teremtett terek Csomópontok

print 100×60

Szerző: 2018. 01. 17.
Ha még nincs közöttünk, csatlakozzon most az Unokáink is olvasni fogják oldal kedvelőihez a Facebookon!

Lisztománia

Tüttő József alkotása 50x30cm, olaj/MDF. “Lisztománia, üzenet a Liszt érzékenyeknek!!” Rossz vicc, kicsit megengedtem magamnak az áthallás mókáját. Tüttő József jó humorral sajátos komponálással terítette elénk nagy zeneköltőnk jellemzőit: az... Tartalom megtekintése

Hitler Sasfészke Berchteschgadenben

Elérhetetlen, megközelíthetetlen, bevehetetlen… Már-már népmesei jelzők is feltűnnek az egykori náci vezető Salzburg mellett, ám mégis Bajorországban felépített rejtekhelyével kapcsolatos legendákban. Még a háború után is jó ideig megismerhetetlen volt... Tartalom megtekintése

Alkonyattól pirkadatig

Tüttő József alkotása60x90cm Olaj/MDF. A téma örök, a feldolgozások többsége ismert, de ez az egyéni, összetéveszthetetlen stílre fel kell kapni a fejet!!! A komor színhasználattal az állatok robusztussága is alátámasztott, a... Tartalom megtekintése